Co pomáhá na pálení žáhy?
Obrací se vám žaludek při pomyšlení na pizzu, burger, čokoládu nebo těstoviny?
Jasně že ne!
Všichni zbožňujeme prohřešky, včetně mě.
Ale pozor!
Je velká pravděpodobnost, že se po každém hříšném jídle budete cítit extrémně nepříjemně.
OBSAH- NEPŘÍJEMNÝ POCIT, DÍKY KTERÉMU VELMI TRPÍTE
- PROČ ŽÁHA PÁLÍ?
- PŘÍZNAKY PÁLENÍ ŽÁHY, KTERÉ JSOU VÝRAZNÝM VAROVÁNÍM
- NEBEZPEČNÉ ZVYKY, KVŮLI KTERÝM ŽÁHA PÁLÍ
- PLYNY A POMALÝ METABOLISMUS JSOU RECEPTEM NA KATASTROFU
- ÚČINNÉ ŘEŠENÍ JE PROSTÉ
- CO JEŠTĚ POMÁHÁ PROTI PÁLENÍ ŽÁHY
NEPŘÍJEMNÝ POCIT, DÍKY KTERÉMU VELMI TRPÍTE
Když cítíte pálení, škrábání a bolest, je jasné, že na vás opět útočí pálení žáhy.Je to velmi nepříjemná situace, která nepochybně ovlivňuje zdraví a kvalitu vašeho života.
Pálení žáhy v noci ničí váš zasloužený odpočinek, ale zároveň je často důvodem, že raději zůstanete doma, než abyste se bavili a relaxovali.
Protože vím, že sníte o tom, že se konečně zbavíte té palčivé bolesti, která okupuje vaše hrdlo, říkám vám, že dnes je váš šťastný den.
Podívejte...
Pokud rozumíte, proč k tomuto nepříjemnému pocitu vůbec dochází, garantuji vám, že řešení najdete mnohem rychleji, než si vůbec dokážete představit.
A dokonce si to můžete vyzkoušet již za pár sekund.
Vím, skvělá informace, proto navrhuji, abychom co nejdříve odhalili, proč žáha pálí.
PROČ ŽÁHA PÁLÍ?
OK...
Jedinci, kteří si uvědomují, že pálení žáhy úzce souvisí s jedním z nejdůležitějších svalů ve vašem těle, jsou vzácní.
Ale je to tak!
Tentýž sval zároveň zabraňuje návratu obsahu vašeho žaludku do jícnu.
A právě tento bod vašeho trávicího traktu hraje jednu z nejdůležitějších rolí.
Podívejme se na to...
Aby jídlo vůbec mohlo změnit svou strukturu a putovat dále vaším trávicím traktem, přičemž organismu dodává živiny, podílí se na metabolismu žaludeční kyselina.
To vám v podstatě nezpůsobuje žádné problémy, jelikož stěna vašeho žaludku je přizpůsobena kyselosti této látky.
To se ale samozřejmě netýká vašeho jícnu. Vzhledem k tomu, že je sliznice jícnu odlišná od sliznice žaludku, mohou nastat vážné problémy, které ovlivňují vaše zdraví.
A to...Pokud se náhodou stane, že dolní jícnový svěrač nedělá svou práci, následující průběh je logický. Protože „závora“ nefunguje tak, jak by měla, kyselý obsah žaludku se vrací proti jícnu.
A to je hlavní důvod, proč se potýkáte s pálením žáhy.PŘÍZNAKY PÁLENÍ ŽÁHY, KTERÉ JSOU VÝRAZNÝM VAROVÁNÍM
Ve skutečnosti jde o velmi častý problém. A pokud se s ním setkáte jen párkrát do roka, nemusíte se příliš bát, protože následky nebudou fatální. Pálení žáhy můžete také velmi rychle uhasit, pokud znáte triky, které vám prozradím níže.
Avšak pozor...
Pokud se u vás několikrát za měsíc objeví příznaky, jako například:- palčivá bolest v jícnu,
- nepříjemné pocity v horní části břicha,
- říhání,
- vracení potravy do dutiny ústní,
- vředy v ústech,
- špatný dech,
- hořká chuť
nebo dokonce
- zvracení,
pak je to jasný signál.
Dolní jícnový svěrač je velmi unavený, což znamená, že mu musíte rychle přiskočit na pomoc. V opačném případě může občasné pálení žáhy přejít v chronické onemocnění známé jako GERD – gastroezofageální refluxní choroba.Následky tohoto onemocnění mohou být velmi závažné. Chronický chrapot, opakující se bolesti v krku, bolestivé polykání, neustálé pokašlování atd.
Proto je důležité, abychom na následující otázku odpověděli co nejrychleji...
Jak se zbavit pálení žáhy?NEBEZPEČNÉ ZVYKY, KVŮLI KTERÝM ŽÁHA PÁLÍ
První, na co se musíme zaměřit, jsou bezesporu nezdravé návyky či další příčiny, které zmíněný sval negativně ovlivňují a snižují jeho sílu či výkonnost.
To znamená, že byste se měli vyvarovat zejména:
- časté konzumace kávy,
- kouření,
- alkoholu,
- sycených nápojů
a
- některým potravinám, jako jsou rajčata, mátový čaj, velké množství česneku a cibule, vlašské ořechy, tvaroh, červená paprika, pepř, tučná a smažená jídla atd.
To jsou potraviny, které uvolňují dolní jícnový svěrač a výrazně snižují jeho účinnost.
Co když ale jíte relativně střídmě a zdravě, nepijete kávu, nekouříte, jen občas vypijete sklenici perlivého nápoje, a přesto vás často pálí žáha?
Velmi zajímavá otázka, kterou má stále větší počet jedinců.
Pokud se s tímto problémem potýkáte i vy a dobře tuto situaci znáte, pak musíme „hledat“ ještě trochu hlouběji.
Situací, která rovněž negativně ovlivňuje sílu dolního jícnového svěrač, je narušená střevní flóra.
Podívejme se na to…
PLYNY A POMALÝ METABOLISMUS JSOU RECEPTEM NA KATASTROFU
Vaše střeva jsou domovem velkého množství „dobrých“ a „špatných“ bakterií. Jedná se o organismy, které jsou nezbytné pro hladké fungování vašeho těla a jsou důležitým faktorem pro dobrou kondici a fit postavu.
Dokud je poměr různých bakterií ve vašich střevech optimální, pak můžete být bez starostí.
Pokud se však stane, že vlivem různých faktorů jako je stres, nedostatek odpočinku, nevyvážená strava atp. dochází k nepříznivým změnám ve vašem mikrobiomu, pak je logické, že vás neustále trápí pálení žáhy.
Proč...
Jakmile převezmou dominantní roli špatné bakterie, začne se ve vašich střevech hromadit podstatně více plynů. Ty se rozšiřují, postupně zabírají více a více místa a tím negativně ovlivňují dolní jícnový svěrač. Jak tlak sílí, sval je vystaven větší zátěži a v určitém okamžiku začne povolovat. Důsledky jsou jasné.
Zničená střevní flóra navíc negativně ovlivňuje syntézu metabolických enzymů, což výrazně zpomaluje vaše trávení, takže je tlak v žaludku na úkor příjmu potravy ještě větší.
ÚČINNÉ ŘEŠENÍ JE PROSTÉ
Proto pozor...
Pokud i přes svůj relativně zdravý životní styl často bojujete s pálením žáhy, pak neotálejte a zařaďte do svého jídelníčku kvalitní probiotický komplex. Je to fantastické řešení, s jehož pomocí obohatíte svá střeva o dobré bakterie tím nejjednodušším možným způsobem a zajistíte si tak dokonalou rovnováhu, zdravý mikrobiom a pevný jícnový svěrač.Nezapomeňte…
Tímto krokem se soustředíte na samotný původ problému a ne pouze na příznaky, což je zdaleka nejdůležitější.
CO JEŠTĚ POMÁHÁ KDYŽ PÁLÍ ŽÁHA
I přesto však mohou nastat chvíle, kdy vás zlobí žáha.
Tato situace obvykle nastane, když zapomenete na pravidlo střídmosti, příliš se uvolníte a svůj organismus trochu překvapíte.
Vzhledem k tomu, že se do takové situace čas od času dostaneme všichni, je velmi důležité, abyste věděli, jak reagovat a tento nepříjemný problém překonat během pár minut, aby vám nezkazil den.
Samozřejmě existuje několik způsobů, jak to udělat. Ale myslím si, že je velmi důležité, abyste se vyhnuli dvěma strategiím, které jsou v této situaci velmi běžné. Mléko jako zázračné řešení při tomto problému je jistě jedno z nejznámějších a pravděpodobně ho znáte také. Otázkou však je, zda je skutečně účinné?Problém je totiž v tom, že mléko je vlastně nápoj, který může stimulovat žaludek k ještě větší produkci žaludeční kyseliny. To znamená, že existuje možnost, že v důsledku tohoto kroku může osoba čelit ještě závažnějším následkům.
Nepříznivé jsou také různé léky.OK…
Souhlasím, že ty expresně pomáhají v boji proti pálení žáhy, ale nesmíte zapomínat, že pro vaše tělo představují výraznou zátěž.
A pokud tímto řešením „hasíte“ potíže často, mohou se následky projevit velmi nepříjemným způsobem.
Proto vám radím při občasných problémech s pálením žáhy využít jednu z následujících tří strategií.
JEDLÁ SODA (Hydrogenuhličitan sodný)
První, která je považována za mimořádně účinný přírodní lék na pálení žáhy a poskytuje okamžitou úlevu, se skládá ze dvou prvků.
To jsou:
- voda
a
- jedlá soda.
Doporučuji tedy jednoduše smíchat půl lžičky hydrogenuhličitanu sodného resp. jedlé sody s asi dvěma decilitry vody a zázračný nápoj je hotový. I přes trochu nepříjemnou chuť vás ujišťuji, že úleva bude okamžitá.
BANÁNY
Velmi podobným účinkem jako jedlá soda se může pochlubit i potravina, která je pravděpodobně často nedílnou součástí vašeho jídelníčku. Banány se pyšní optimální hodnotou pH, která je nezbytná, pokud chcete zklidnit podrážděný žaludek a zbavit se nepříjemných bolestí souvisejících s pálením žáhy.
Textura banánu také blahodárně působí na podrážděný jícen, což znamená, že mluvíme o „dvojitém vítězství“.Pokud se tedy stane, že na vás zaútočí pálení žáhy, skvělým řešením je přidat si do ranní „misky“ resp. vloček půlku banánu se špetkou skořice a rychle dostat situaci pod kontrolu.
ZÁZRAČNÝ ZÁZVOR
Na rozdíl od prvních dvou strategií, které se v zásadě zaměřují na regulaci kyselosti, třetí řešení zmírňuje zánět způsobený špatnou funkcí dolního jícnového svěrače.
Na pálení žáhy pomáhá i zázvor, který je po staletí považován za fantastické řešení, pokud bojujete s bolestmi hlavy, nevolností, bolestí a otoky.Je to skvělá potravina, kterou můžete konzumovat různými způsoby. Nejjednodušší je připravit si lahodný zázvorový čaj.
Tak.
Ode dneška, pokud vás bude pálit žáha, můžete situaci rychle „hasit“.
Většina mých klientů používá jako pomoc v boji proti pocitu pálení doplňky stravy, konkrétně probiotika.
Díky jednoduchému 30sekundovému zvyku se rozloučí s tímto velmi nepříjemným pocitem a zabrání dalšímu opakování.
V Complete Biotics najdete více než 20 miliard dobrých bakterií v jedné tobolce.To znamená, že náš probiotický komplex poskytuje výraznou úlevu a zachrání vás od neduhů a trápení spojených s vaším zažíváním.
Proto vám radím zajistit si zásoby probiotik Complete Biotics co nejdříve.
=> Objednejte si svou zásobu probiotik a pečujte o své zažívání